Pojďte s námi Pivní stopou...

...ať už šlo o jakoukoli dobu, člověk, potřeboval-li se zorientovat, orientačními body byly vždy hospůdky, hostince, krčmy a obdobná zařízení. Věhlas daných podniků, jejich hostinských a lahodného moku nám prostě utkví v hlavě vždy víc, než název ulice. Abychom se tedy ve světě nikdy neztratili, pojďme si rozšířit své obzory prostřednictvím sběratelské hry, jejímž úkolem a cílem je, seznamovat nás jak s hospůdkami a širokou škálou nejen českého piva, tak i se zajímavostmi, které by neměly uniknout naší pozornosti.

Turistika s pivním režimem...

Stopařův adventní kalendář 2022

Prosinec má být především měsícem ve znamení vánoční pohody, dárků a rodinných setkání. Velká část tohoto měsíce ale naopak často připadá na předvánoční období plného shánění dárků na poslední chvíli, stresu, shonu či případně pracovního vypětí.

Ovšem, když jsme byli ještě děti a neměli takovéto starosti, těšili jsme se na každý nový den prosince, kdy jsme si „vylupovali” čokoládu z adventního kalendáře a těšili se, co bude pod stromečkem... Ale děti už nejsme... a nikdo nám čokoládový adventní kalendář už nedává. I přesto máme pro vás dospělé plnohodnotnou náhražku za čokoládu - pivo!!!

Díky této brožurce se budete zase na chvíli, svým způsobem, cítit jako natěšené děti, neboť pod každým políčkem, které připadá na jeden prosincový den, až do Štědrého dne, najdete nějakou pivní výzvu, kterou byste měli v tento den splnit. Každý den na našem webu pak bude dopodrobna výzva vysvětlena a doplněna o tip, kde se dá splnit.

Máte tedy možnost do vánoc splnit dle našeho adventního kalendáře celkem 24 výzev (a vypít minimálně 24 piv - u některých výzev může být přiloženo i více fotek) a ještě se u toho na chvilku vrátit ve vzpomínkách do dětství.

Pravidla soutěže:
 • Kdy soutěž probíhá: soutěž začíná 1.12.2022 a končí 24.12.2022
 • Co je úkolem: každý den si otevřít políčko dle datumu v adventním kalendáři a dát si pivo dle výzvy v adventním kalendáři, vyfotit se s pivem a toto vložit ještě ten samý den jako komentář k pamětnímu listu
 • Jak mám přidávat fotky: klasicky, jako u jiného Pamětního listu, stačí stisknout tlačítko "Přidat komentář"
 • Co má obsahovat komentář, aby mi byl uznán: jednak fotku, kde by mělo kromě stopaře být vidět i důkaz o splnění výzvy (logo pivovaru (na sklenici, na pivním tácku, na pípě či na vývěsním štítu hospody), v komentáři název hospody, adresa a druh piva (10, 11, ALE atd...), dále samozřejmě už nepovinně osobní dojem, cena piva atd...
 • Můžu použít nějaké starší fotky, protože se mi nechce výzvu plnit: ne, vždy musí být použita fotka ze dne, kdy byla výzva splněna - a musí obsahovat exif data pro její kontrolu, podezřelé fotky budou mazány (nebo použít žolíka, viz. příští bod)
 • Dnes se na výzvu nedostanu: nevadí, celkem dvakrát za celý adventní kalendář můžete použít tzv. žolíka - čepovanou plzeň v jakémkoliv hostinci - do komentáře pak je nutné napsat, že se jedná o žolíka (podobně jako vloni a předloni)
 • Hospoda uvedená jako tip na stránkách měla ten den zavřeno, nebo točí už jiné pivo: to je prostě smůla, tipy na stránkách nejsou zaručeny, zavřeno může být z nejrůznějších důvodů, za které neručíme
 • Můžu si někdy dát lahvové pivo místo točeného: některé výzvy jsou napsané jen pro lahvová piva, některé pro čepovaná, a některé pro kombinaci obou - vždy to bude uvedeno v popisu výzvy na webu
 • Co z toho budu mít: za každou vloženou fotku přibude na korunkový účet 10 korunek, při splnění různých "bonusových výzev" i korunky navíc. Každý, kdo splní dle pravidel celý adventní kalendář, dostane ještě dalších 240 korunek. Korunky z bonusových výzev se budou připisovat až po skončení adventního kalendáře.
 • Budu si muset z každé fotky koupit samolepku: ne, z této soutěže se žádné samolepky vyrábět nebudou
 • Kdo tu ptákovinu vymyslel: Tukky a Mokosh
Kód pamětního listu: 
PL044
Autor: