Pojďte s námi Pivní stopou...

...ať už šlo o jakoukoli dobu, člověk, potřeboval-li se zorientovat, orientačními body byly vždy hospůdky, hostince, krčmy a obdobná zařízení. Věhlas daných podniků, jejich hostinských a lahodného moku nám prostě utkví v hlavě vždy víc, než název ulice. Abychom se tedy ve světě nikdy neztratili, pojďme si rozšířit své obzory prostřednictvím sběratelské hry, jejímž úkolem a cílem je, seznamovat nás jak s hospůdkami a širokou škálou nejen českého piva, tak i se zajímavostmi, které by neměly uniknout naší pozornosti.

Turistika s pivním režimem...

Očima Pudla - Stopaři na chmelu (PL008)

Již po osmé se konala hromadná akce pro aktivní pivní stopaře, tentokrát na téma, jak hlásá název: „HLAVNÍ MĚSTO CHMELE“, kterým není žádné jiné město než Žatec. Z Prahy se tentokrát jelo dvěma způsoby: „garážmistr“ Miloš dovedl své ovečky ze Zličína přímým autobusem a „vlakvedoucí“ Dušan zase ty své vlakem z Masarykova nádraží se dvěma přestupy (v Lužné u Rakovníka na lokálku a v Měcholupech na náhradní autobus). Obě skupinky se pak setkaly v hojném počtu 19ti osob před pivovarem. Další dvě ženská těla se k nám přidala se zpožděním, tak že nás bylo nakonec celkem jednadvacet.

Prohlídka pivovaru trvala něco málo přes hodinu. Průvodce nás ochotně provedl všemi přístupnými místnostmi, tak že jsme žádnou z nich nevynechali. Miloš jeho výklad neustále rušil svými opileckými poznámkami, ale průvodce byl naštěstí tolerantní. Z horní části pivovaru, sestoupili jsme po prudkém točitém schodišti několik pater až do ležáckých sklepů. Zde proběhla ochutnávka chutného chmelového moku. Zvesela jsme se pak po třech skupinkách vyvezli nákladním výtahem na terasu, odkud byl krásný výhled. Po prohlídce několik jedinců navštívilo provizorní prodejničku pivních suvenýrů, kde kromě vizitek, tácků a lahvových piv měli i razítka.

Pak se šlo pěšky kolem nejmenší chmelnice na světě, kdy se k nám přidala Ivanka. Na náměstí jsme minuli pamětní desku, kde byl údajně nalezen hrob nejstaršího pivaře. Hladoví a žízniví jsme pak zašli do restaurace U Medvěda, kde bylo vcelku narváno. Zde jsme si dali chutný oběd, který zapili několika pivečky. Těsně před odchodem dorazila i Martička, a tak jsme ten den byli komplet.

Další zastávkou byla vyhlídková věž a minipivovar U Orloje. Většina šla na vyhlídkovou věž po svých, jen pár lenivců se svezlo výtahem, který však neměl vůbec žádnou chybu. Za pouhou dvacku jsme tak měli nezapomenutelný zážitek s mladičkou průvodkyní. Ve výtahu nám totiž byly rozdány brýle jako v kině s 3D projekcí. Během jízdy výtahu, což trvalo něco přes deset minut jsme shlédli projekci s názvem: „Vzdušným balonem nad Žatcem“. Většina tak byla o tento zážitek ochuzena.

Cíl pak byl v pivovarské restauraci, kde probíhala tak jako vždy soutěž. Hlavní cenou tentokrát byla volná vstupenka do pražské zoologické zahrady a stolní hra „Pivní závod“. Nejdříve si jednotliví soutěžící předávali tři hadříkové pytlíky které šila „Mokosh“. Každý měl omakem zjistit počet ukrytých předmětů a celkovou váhu. V prvním pytlíku byly zmačkané účtenky, ve druhém roztrhané pivní tácky z pivovaru Gambri“h“nus a ve třetím bylo 69 kovových miniplacek které se dávají každému po splnění pivní stopy. Miloš pak ukazoval všem pět černobílých fotografií, málo známých osobností, což byl pro mnohé z nás tvrdým oříškem. Prvním z nich byl maďarský autor známé Rubikovy kostky, druhý byl podnikatel ze světa módy Boss, třetím byl profesor Otto Wüchterle, čtvrtým byl autor Facebooku a posledním kreslíř známé postavičky myšáka Mickeyho – Walt Disney. Soutěž vyhrál „Mydli“ a z výhry měl velkou radost.

Den utekl jako voda a do Prahy se jelo opět oběma způsoby, tedy vlakem s přestupem v Lužné u Rakovníka a přímým autobusem do Prahy.

Připravujeme

  • PS170
    Pocta nebeským jezdcům
    Startuje za 23 hodiny 59 min
  • PS171
    Vltavská podkova
    Startuje za 1 týden 23 hodiny