Pojďte s námi Pivní stopou...

...ať už šlo o jakoukoli dobu, člověk, potřeboval-li se zorientovat, orientačními body byly vždy hospůdky, hostince, krčmy a obdobná zařízení. Věhlas daných podniků, jejich hostinských a lahodného moku nám prostě utkví v hlavě vždy víc, než název ulice. Abychom se tedy ve světě nikdy neztratili, pojďme si rozšířit své obzory prostřednictvím sběratelské hry, jejímž úkolem a cílem je, seznamovat nás jak s hospůdkami a širokou škálou nejen českého piva, tak i se zajímavostmi, které by neměly uniknout naší pozornosti.

Turistika s pivním režimem...

Výlet do pivovaru Vítek z Prčice, po stopách prčického pochodu

Srdečně vás zveme na třetí výlet PL Kde se pivo vaří 3, který nás tentokrát zavede do pivovaru Vítek z Prčice v Sedleci-Prčici, který od roku 2010 vaří vynikající pivečka.

Protože vlaky jezdí v intervalu 4 hodin a po cestě není tak brzy otevřena žádná občerstvovací stanice dali bychom si nejprve úvodní seminář s krátkým kvízem a posléze pěší výlet do pivovaru. Sešli bychom se v sobotu 29.6.2023 v Praze na Hlavním nádraží od 8,30 hod před restaurací Rychlík (není třeba spěchat vlak odjíždí 9,46 hod, možno přistoupit v 9,51 hod v zastávce Praha-Vršovice) a přes Benešov s krátkou zastávkou a Olbramovice bychom se přesunuli do zastávky Heřmaničky, tradičního zastavení prčického pochodu. Kdo by nechtěl kvízeček (tentokrát na téma Pivovary Příbramska) a zastávku v Benešově možno jet z Prahy přímo v 10,46 přes Olbramovice).

Z Heřmaniček (příjezd cca 11:50 hod) bude následovat krátká procházka do pivovaru (po žluté cca 7km). Celá cesta bude průběžně zpestřována zajímavostmi a otázkami o prčickém pochodu. Pro zájemce s největší pravděpodobností prohlídka pivovaru a pro všechny tradiční hojná ochutnávka místních piv. Těšíme se na hojnou účast...

Kdo ví, že se výletu zúčastní, toho prosíme, aby se přihlásil v komentáři pod článek a dal vědět, kde se k výpravě připojí.

Děkuji, pepin-23