Pojďte s námi Pivní stopou...

...ať už šlo o jakoukoli dobu, člověk, potřeboval-li se zorientovat, orientačními body byly vždy hospůdky, hostince, krčmy a obdobná zařízení. Věhlas daných podniků, jejich hostinských a lahodného moku nám prostě utkví v hlavě vždy víc, než název ulice. Abychom se tedy ve světě nikdy neztratili, pojďme si rozšířit své obzory prostřednictvím sběratelské hry, jejímž úkolem a cílem je, seznamovat nás jak s hospůdkami a širokou škálou nejen českého piva, tak i se zajímavostmi, které by neměly uniknout naší pozornosti.

Turistika s pivním režimem...

Pozvánka na X. stopařský kemp

Přátelé, kamarádi, stopaři...

... i v tomto pro nás všechny jubilejním roce, kdy Pivní stopa slaví své desetileté výročí, je nachystán (spíše se chystá) také jubilejní desátý pivní kemp. A protože se letos sejdeme i v jiném termínu, než jste zvyklí (už za tři týdny), dovolujeme si vás pozvat opět do severních Čech, dokonce celkem nedaleko od místa loňského kempu, do obce Janská u České Kamenice. Ubytováni budeme ve Vlčím ranči Janská, kde si mezi koňmi budeme připadat jako na americkém západě. Očekáváni jste tedy v pátek 7. června v době od 14 do 17 hodin, prosíme všechny o včasný příjezd, první soutěž začne ještě před oficiálním zahájením kempu.

Tématem letošního kempu je western, vrátíme se do doby, kdy Ameriku křižovali kovbojové, indiáni, psanci i šerifové, soudci, dostavníky a první vlaky, prostě do doby, které se říká "divoký západ". Samozřejmě opět budeme soutěžit o hodnotné ceny, takže kdo bude chtít vyhrát některou ze tří hlavních cen, bude toho muset o této době a i o Spojených státech vědět co nejvíce. A opět jako loni, nemusíte biflovat žádné letopočty.

V pátek, tradičně, proběhne kulinářská soutěž a podobně jako vloni, bude téma volné. Prostě "stopařův majstrštyk alá western". Připravte tedy prosím cokoliv k pivečku, co se dá jíst studené i teplé, a čím budete chtít pohostit ostatní. Fantazii se meze nekladou, a jako každý rok, nejdříve proběhne soutěž v "uměleckém dojmu", a poté začneme teprve ochutnávat.

Sobotní výlet, opět pod taktovkou Psycha, nás po krátké procházce, možná po krátké jízdě vlakem (bohužel nám zavřeli kousek turistické cesty před Českou Kamenicí), čeká v České Kamenici Pivovar Kotouč, kde kromě oběda a konzumace piveček proběhne i exkurze do pivovaru. Poté se společně autobusem (nebo možná Pudl-taxíkem) vrátíme na ranč.

Letos máme na kempu i dalšího pomocníka, Pepina, který bude organizovat turnaj v klasickém pokeru. První kola tohoto turnaje proběhnou už v pátek, právě proto prosíme o brzký příjezd, v sobotu by se, tedy podle plánu, měla odehrát po příjezdu z České Kamenice semifinálová kola a závěrečný "turnaj mistrů" by měl proběhnout v neděli. Naše pravidla budou trochu upravena, hlavně z důvodů zjednodušení hry (bude to Pivní stopou Poker) a také trochu časové tísně. Vše vysvětlí Pepin na stopařské hospodě těsně před kempem.

Na celý víkend je tedy nachystán program, různé soutěže a také hlavní celovečerní soutěž alá videostop, s různými kvízy a vyprávěním o životě na divokém západě, která bude probíhat v pátek i v sobotu. V pátek se můžete těšit i na malé překvapení.

Cena kempu je letos 3290 Kč. V ceně je: 2x ubytování včetně poplatku obci, welcome drink, 2x bohatá snídaně formou bufetu (v sobotu alá amerika), exkurze s ochutnávkou v pivovaru Kotouč, cesta zpět autobusem, tričko, pamětní list s odznakem, soutěže s možností vyhrát hodnotnou cenu a možná i nějaké to překvapení. Jako vždy v ceně není žádné pojištění, na akci jedete na vlastní nebezpečí.

S sebou na barák: přezůvky a sklo na pivo. Důležité upozornění pro řidiče a vlastně pro všechny účastníky!!! Vjezd na pozemek ranče je zabezpečen branou, která se smí otevřít pouze pro vjezd auta, poté bezpodmínečně musí být zavřená. Proto před příjezdem na ranč volejte někomu z TPS (ano letos jsme mimořádně v plné sestavě), budeme vám chodit bránu otevírat. Nezapomeňte!!!

S pozdravem "Pivo, to je moje gusto!" se na vás těšíme v pátek 7. června od 14 hodin na Vlčím ranči Jasná.

Tukky, Mokosh, Limoges

P.S. v případě jakýhkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat, radši dřív než později. Děkujeme.