Pojďte s námi Pivní stopou...

...ať už šlo o jakoukoli dobu, člověk, potřeboval-li se zorientovat, orientačními body byly vždy hospůdky, hostince, krčmy a obdobná zařízení. Věhlas daných podniků, jejich hostinských a lahodného moku nám prostě utkví v hlavě vždy víc, než název ulice. Abychom se tedy ve světě nikdy neztratili, pojďme si rozšířit své obzory prostřednictvím sběratelské hry, jejímž úkolem a cílem je, seznamovat nás jak s hospůdkami a širokou škálou nejen českého piva, tak i se zajímavostmi, které by neměly uniknout naší pozornosti.

Turistika s pivním režimem...

Pivovar Na Vývoji

Vlašimský minipivovar Na Vývoji vznikl v prostorách bývalé továrny, kde se od roku 1965 vyvíjely a vyráběly balicí stroje. Kočí, který nás do pivovaru přivezl, tu strávil celý svůj profesní život u svěráku.

Pivovar, který navázal na historii vaření piva ve Vlašimi, vznikl v roce 2018. Má výstav 2400 hl ročně a veškerá technologie, tedy dvounádobá varna, otevřené spilky i ležácké tanky, jsou české výroby.

Továrna byla citlivě rekonstruována, zůstaly zachovány některé industriální prvky. Interiér restaurace doplňují i takové předměty jako hodiny píchačky včetně karet nebo plynové masky.

Pivovar vaří spodně i svrchně kvašená piva, která uspokojí pivaře chutí i cenou. Postupně jsme ochutnali 10 Summer Ale za 34 Kč, 11 a 12 světlý ležák za 40 a 45 K, polotmavý speciál a pozůstatek z Velikonoc Vlašimskou zelenáctku za 33 Kč. Měli i Vlašimskou IPu.

Piva stáčejí i do PET lahví, a tak jsme neodolali a zakoupili Vlašimské 11 - jeden litr za 73 Kč, no nekup to!