Pojďte s námi Pivní stopou...

...ať už šlo o jakoukoli dobu, člověk, potřeboval-li se zorientovat, orientačními body byly vždy hospůdky, hostince, krčmy a obdobná zařízení. Věhlas daných podniků, jejich hostinských a lahodného moku nám prostě utkví v hlavě vždy víc, než název ulice. Abychom se tedy ve světě nikdy neztratili, pojďme si rozšířit své obzory prostřednictvím sběratelské hry, jejímž úkolem a cílem je, seznamovat nás jak s hospůdkami a širokou škálou nejen českého piva, tak i se zajímavostmi, které by neměly uniknout naší pozornosti.

Turistika s pivním režimem...

Pivovar Twinberg

Pivovar Twinberg začínal v roce 2022 jako létající. Jeho pivo s názvem Citadela se pravidelně čepovalo ve stejnojmenné olomoucké hospůdce, která je na stopě Olomoucký hrad. Od 30. dubna 2023 otevřel své brány řemeslný pivovar na předměstí Olomouce v Řepčíně.

V bezprostřední blízkosti nevábných továrních areálů stojí moderní pivovar s pivnicí a letní zahrádkou, kde v létě probíhají koncerty a kulturní akce.

My jsme sem dorazili po téměř celodenním popíjeni v Náměšti, tak jsem si ani nevšimla, kdy a kde Psycho vyfotil vlastní srdce pivovaru - varnu a tanky.

Twinberg nabízí spodně i svrchně kvašená piva: tradiční desítku a dvanáctku ležák a spoustu speciálů, které během roku obměňuje. V době naší návštěvy nabízeli 11 ležák Karla, 12 ležák Bugra, 12 Pale Ale Sherlocka, Hazy APu Frídu a 15 NEIPu Juicy God. Podle fota to vypadá, že jsme ochutnali společně úplně všechno.

Co určitě zaujme, jsou originálně graficky zpracované tácky.

Skoro by se dalo říci, že hravé etikety vybízejí ke konzumaci nejen dospělé, ale i děti.

Pivovar sídlí v bezprostřední blízkosti vlakové i autobusové zastávky, a tak je z Olomouce snadno dostupný. Piva měli opravdu výborná. Ale jejich doporučení, že po zavření hospůdky je ideální odjet po cyklostezce domů na kole, musím vzít s rezervou. My jsme byli rádi, že jsme nastoupili do vlaku a dokázali jsme z něj i vystoupit.