Pojďte s námi Pivní stopou...

...ať už šlo o jakoukoli dobu, člověk, potřeboval-li se zorientovat, orientačními body byly vždy hospůdky, hostince, krčmy a obdobná zařízení. Věhlas daných podniků, jejich hostinských a lahodného moku nám prostě utkví v hlavě vždy víc, než název ulice. Abychom se tedy ve světě nikdy neztratili, pojďme si rozšířit své obzory prostřednictvím sběratelské hry, jejímž úkolem a cílem je, seznamovat nás jak s hospůdkami a širokou škálou nejen českého piva, tak i se zajímavostmi, které by neměly uniknout naší pozornosti.

Turistika s pivním režimem...

56. stopařská hospoda

Lednová stopařská hospoda se uskutečnila v Pivním sanatoriu U Horkých, což je vlastně jeden z posledních domů, v bývalé libeňské židovské čtvrti.

Ostatně přímo na nedaleké Palmovce stojí dodnes Libeňská nová synagoga a to od roku 1846, kdy byl položen základní kámen. Také díky stopařskému výletu víme že tu bylo nedaleko Libeňské nádraží a šraňky. V této příjemné hospůdce měla být i příjemná atmosféra. Ovšem zejména Pudl měl veliké výhrady a vůbec si nechtěl užít genus loci tohoto místa, kde sedával i Bohumil Hrabal či Vladimír Boudník...

Po dvou pivech se uklidnil a my jsme si mohli poslechnout pěkný referát právě o Hrabalovi. Bohužel tu byl takový kravál, že bylo dohodnuto referát zálohovat na nějakou příští hospodu. Potom přišel na řadu Kvíz českých osobností, který byl zaplaťpánbůh obrázkový, takže rachot nevadil... V kvízu se objevilo mnoho známých osobností, ale samozřejmě se na nějaké pozapomělo. Jako případ se dá uvést slavný herec Zdeněk Buchvaldek, který zářil v seriálu Muž na radnici... Autor kvízu se za toto opomenutí moc omlouvá Smile Každopádně se poměrně nečekanou vítězkou stala Lenka, což se nepozdávalo zejména druhé v pořadí Zuzaně. Ovšem jury výsledky přepočetla a vítězství bylo potvrzeno, neboť bylo zasloužené!!! Vivat Nesty!!!

Tímto tedy předávám pomyslný štafetový kolík Janě, která se přihlásila k organizování únorového setkání!

Všechny zdraví autor v zastoupení Mydli Smile