Pojďte s námi Pivní stopou...

...ať už šlo o jakoukoli dobu, člověk, potřeboval-li se zorientovat, orientačními body byly vždy hospůdky, hostince, krčmy a obdobná zařízení. Věhlas daných podniků, jejich hostinských a lahodného moku nám prostě utkví v hlavě vždy víc, než název ulice. Abychom se tedy ve světě nikdy neztratili, pojďme si rozšířit své obzory prostřednictvím sběratelské hry, jejímž úkolem a cílem je, seznamovat nás jak s hospůdkami a širokou škálou nejen českého piva, tak i se zajímavostmi, které by neměly uniknout naší pozornosti.

Turistika s pivním režimem...

Výlet Prahou zmizelou aneb po posledních stopách železniční tratě Praha-Těšnov - Praha-Vysočany

Přátelé, kamarádi, stopaři...

Po roční přestávce, přijměte pozvání na novoroční výlet zakončený Výroční schůzí PS 2021. Tentokrát půjdeme po stopách zmizelé trati Praha-Těšnov - Praha-Vysočany. Je až neuvěřitelné, že ač od zrušení trati uplyne příští rok padesát let, stále se dají najít její pozůstatky, i když jich rychlým tempem ubývá.

Sraz na tento výlet bude 8. ledna 2022 v 10 hodin (na opozdilce čekáme maximálně 5 minut) na místě, kde stávalo nádraží Praha-Těšnov, a to na tramvajové zastávce nesoucí toto jméno. Poté se vydáme na nenáročnou procházku, která bude mít délku celkem 7 kilometrů. Plánovaná je i zastávka na oběd, či občerstvovací zastávka na pivko v jednom nedávno přejmenovaném pivovaru. Výlet bude končit mezi 16-17 hodinou v restauraci, ve které skoro před osmi lety končila akce "Start Pivní stopy" (pro pamětníky).

Přestože půjdeme sice po historicky zajímavých zákoutích Karlína, Libně a Vysočan, ale mnohá tato místa jsou zanedbaná a plná různého nepořádku, doporučujeme proto sebou kvalitní turistickou obuv a oblečení, které si můžete "umazat", tedy otěrem od různých větví atd... Toto upozornění platí jen pro ty, kteří budou chtít navštívit všechna zákoutí spojená s touto tratí (některá místa jsou špatně dostupná). V případě velkého deště či sněžení budou, bohužel, některá místa skoro nedostupná.

Cestou bude probíhat i soutěž o hodnotnou, pro toto téma jako stvořenou, knihu, a to "Kam se jezdívalo z nádraží Praha-Těšnov". O kvízové otázky na téma Praha zmizelá se tentokrát podělíme - všichni jste měli možnost na Vánoční stopařské hospodě si vybrat témata. Každý, kdo si téma vybral si připraví 5-10 otázek. Pravidla, jak bude soutěž probíhat, sdělíme až na akci samotné. Jen pro úplnost připomínám témata a stopaře, kteří si je vybrali: Rudík83 - automobilové a motocyklové závody; Zuzana - továrny a tovární haly; ibišek - trolejbusy; Jarka - nevěstince; Maple - trhy a tržiště; Dr.Ječmínek - nemocnice a sanatoria; pepin-23 - povodně, záplavy a ostrovy; Nesty - divadla a divadelní scény; Mára Pivoplaz - sportovní stadiony a sportoviště; Pudl - tramvaje a tramvajové tratě; Sova - židovské město pražské; Mydli - pivovary a lihovary; Psycho131 - hospody a hostince; limoges - Vltava a její břehy; Ivanka85 - potoky a rybníky; Luciferka87 - domy a paláce. Vypracování otázek není povinné, kdo však chce vyhrát knihu, pro toho je to skoro nutné.

Po výletě proběhne Výroční schůze PS 2021, na které zvolíme Stopaře roku, máme připravené ještě nějaké soutěže, proběhne i dražba pro některou ZOO (pokud máte někdo návrhy na nějakou ZOO, tak si je na akci připravte) a podíváme se na budoucnost Pivní stopy. Oficiální část by měla skončit okolo 20 hodin. Cena za tuto akci by neměla přesáhnout 149 Kč na osobu. Jen upozorňujeme, že při plánování výletu po nás ve všech navštívených restauracích požadovali potvrzení o prodělaném očkování. Výletu se účastníte na vlastní nebezpečí.

Prosíme všechny, z organizačních důvodů, aby do komentáře pod článek napsali, zda se výletu a následné schůze zúčastní, či ne. Děkujeme.

Těšíme se na vás
Tukky, Psycho131 a Mokosh

Připravujeme

  • SH045
    45. stopařská hospoda
    Startuje za 1 týden 17 hodin
  • PLxxx
    Stopařský kemp
    Startuje za 3 měsíce 3 týdny