Pojďte s námi Pivní stopou...

...ať už šlo o jakoukoli dobu, člověk, potřeboval-li se zorientovat, orientačními body byly vždy hospůdky, hostince, krčmy a obdobná zařízení. Věhlas daných podniků, jejich hostinských a lahodného moku nám prostě utkví v hlavě vždy víc, než název ulice. Abychom se tedy ve světě nikdy neztratili, pojďme si rozšířit své obzory prostřednictvím sběratelské hry, jejímž úkolem a cílem je, seznamovat nás jak s hospůdkami a širokou škálou nejen českého piva, tak i se zajímavostmi, které by neměly uniknout naší pozornosti.

Turistika s pivním režimem...

Čtyřicátá stopařská "vánoční" hospoda

Milí Stopaři,

máme radost, že se naše v pořadí 2. Vánoční stopařská hospoda vydařila a navázali jsme tak v naší Vánoční "tradici", tedy ve společné oslavě svátků vánočních.

Na to, že jsme s Rudíkem celou akci připravili ve vzdálených Hrusicích, jsme se sešli téměř všichni, skalní Pivní Stopaři. Jak je ostatně vidno na fotografii. Každý zvolil dopravu dle svých možností. Většina přijela vlakem a autobusem a Mydli a Rudíci autem.

Sešli jsme se v 17hod. ve vánočně vyzdobené hospůdce U Sejků. Pan majitel alias hospodský, nám ji rezervoval pouze pro nás a dovolil nám dělat si tu vše, co se nám zlíbí. Dokonce připravil i dvě bedny ozdob a umělý stromeček. A tak jsme toho využili a kromě stěhování stolů a výzdoby, jsme ozdobili i stromeček, a to vlastnoručně vyrobenými ozdobami z Vašich fotografií.

Po přivítání jsme rozdali soutěžní kartičky a pustili se do soutěží (Turnaj v Klouzání na Jedličkově louži a Koulovaná). Ještě před večeří nás pak navštívil místní kocourek Mikeš, jenž se nabídl přečíst referát se soutěžním kvízem. Takže jsme se mohli na vlastní oči přesvědčit, že jej opravdu Pepíček Ševců naučil chodit a mluvit. Na závěr nám pak dal Pepík ještě závěrečný diktát. Výsledky diktátu nás velice mile překvapily. Vůbec jsme tolik jedniček nečekali. Klobouk dolů.

Během celého večera se všechny body ze všech soutěží sčítaly a kocourek Mikeš rozdal vítězům dárky, které si mohli sami vybrat.

Po kvízu čekala na stopaře večeře, která se i po menších peripetiích např. s nedostatkem talířů a obsluhy, vydařila. Dali jsme si vynikající rybí polévku a kuřecí řízek se salátem, které připravil pan hostinský.

Po štědrovečerní večeři jsme též pouštěli skořápky se svíčkami, které si Stopaři sami v rámci sbírání bodů ze soutěží, vyrobili. Pro ideální napjatou atmosféru jsme zhasli v místnosti a pustili si k tomu melodii z filmu Piráti z Karibiku. Vzhledem k tomu, že nám z rádia zněly celý večer koledy, byla to vítaná změna. A vzhledem k tomu, že se každý svou lodičku snažil něčím originálním označit, tak jsme se též nevyhnuli i vzplanutí. Hospoda však naštěstí zůstala netknutá.

No a po zazpívání koledy Hajdom hajdom tydlidom, kdy si každý v rukou třímajíce prskavku, zazpíval svou vlastní složenou sloku, jsme se s nedočkavostí vrhli do rozbalování dárků. Ty nám též rozdával Mikeš a pomocí mikrofonu vyzvídal naše dojmy a předával naše vzkazy Ježíškovi.

Věříme, že se nám všem oslava Vánoc líbila, a že si ji opět zopakujeme v příštím roce. Přípravy na akci nás velice bavily a tak se můžete opět těšit na pořádně vypečené Vánoce. Není nad to, sejít se s přáteli.

Vaši Rudíci

Připravujeme

  • SH045
    45. stopařská hospoda
    Startuje za 1 týden 18 hodin
  • PLxxx
    Stopařský kemp
    Startuje za 3 měsíce 3 týdny