Pojďte s námi Pivní stopou...

...ať už šlo o jakoukoli dobu, člověk, potřeboval-li se zorientovat, orientačními body byly vždy hospůdky, hostince, krčmy a obdobná zařízení. Věhlas daných podniků, jejich hostinských a lahodného moku nám prostě utkví v hlavě vždy víc, než název ulice. Abychom se tedy ve světě nikdy neztratili, pojďme si rozšířit své obzory prostřednictvím sběratelské hry, jejímž úkolem a cílem je, seznamovat nás jak s hospůdkami a širokou škálou nejen českého piva, tak i se zajímavostmi, které by neměly uniknout naší pozornosti.

Turistika s pivním režimem...

Nové PZ794 Minipivovar Prdek...

Minipivovar Prdek se nachází v západní části Krkonoš, u hranic s Jizerskými horami, v obci Paseky nad Jizerou. Pivovar se nachází nedaleko křižovatky zelené a žluté turistické trasy "Na Perlíčku". Hospoda byla původně kovárna. A jak vůbec vznikl název Prdek? Když první majitel Augustin Štěpánek stavěl stavení, tak se ho kolemjdoucí ptali, co staví a on odpovídal: „Ále, jen takovej prdek“. Tento název pak místu zůstal.

Pivovar vznikl v roce 2017 a pivo je možné ochutnat od ledna 2018, sládkem je Petr Lacina. Varny a technologie jsou v malé budově naproti horské chatě Na Perlíčku. Vaří se zde klasický spodně kvašený nefiltrovaný ležák Prdecký Perlík zvaný Prďák – světlý ležák 11° s obsahem alkoholu 4,1%.

V době naší návštěvy, 18. září 2021, stál Prdecký Perlík 40 kč. Chuť sladová s jemným hořkým koncem, hodně kvasnicová, spíše slabší říz. Barva světlejší, pivo zakalené, tak jak má nefiltrované pivo být.

V hospodě můžete ještě ochutnat na rotující pípě Plzeňský Prazdroj, nebo piva z pivovarů Konrád a Kácov. Dále můžete v Horské chatě "Na Perlíčku" ochutnat domácí kuchyni, borůvkové knedlíky, sejkory či zvěřinu. Pro ty, kteří se již necítí na další cestu po horách, je zde připraveno jedenáct turisticky zařízených pokojů. Návštěvu minipivovaru Prdek v chatě Na Perlíčku můžeme tedy jen doporučit a již teď je v Pivní stopě jako samostatné pivní zastavení jako PZ794. Nové pivní zastavení můžete již dnes navštívit a získat korunky Drinks .

Připravujeme

  • PS194
    Výprava za Jestřábem
    Startuje za 14 hodin 54 min
  • PL037
    Stopařův adventní kalendář 2021
    Startuje za 1 den 2 hodiny