Pojďte s námi Pivní stopou...

...ať už šlo o jakoukoli dobu, člověk, potřeboval-li se zorientovat, orientačními body byly vždy hospůdky, hostince, krčmy a obdobná zařízení. Věhlas daných podniků, jejich hostinských a lahodného moku nám prostě utkví v hlavě vždy víc, než název ulice. Abychom se tedy ve světě nikdy neztratili, pojďme si rozšířit své obzory prostřednictvím sběratelské hry, jejímž úkolem a cílem je, seznamovat nás jak s hospůdkami a širokou škálou nejen českého piva, tak i se zajímavostmi, které by neměly uniknout naší pozornosti.

Turistika s pivním režimem...

Nová Pivní stopa...

Jihočeské městečko Borovany, kde tato stopa začíná i končí, jistě stojí za důkladnou návštěvu. Již na náměstí nás přivítá sám jednooký vojevůdce, Jan Žižka z Trocnova (1360-1424) v podobě pomníku z 19. století Od 17. století patřil Trocnovský dvůr zdejšímu augustiánskému klášteru a zdejší spolek také zahájil archeologické vykopávky a objevil první trocnovský (tzv. Mikšův) dvorec. Tzv. Žižkův...

více se dočtete v brožurce

Nová Pivní stopa je v pořadí stá osmdesátá první a její název zní Tam, kam jedním okem dohlédne, jejími autory jsou Rudík83 a Ivanka85, tak neváhejte a vyrazte na tuto novou Pivní stopu.