Pojďte s námi Pivní stopou...

...ať už šlo o jakoukoli dobu, člověk, potřeboval-li se zorientovat, orientačními body byly vždy hospůdky, hostince, krčmy a obdobná zařízení. Věhlas daných podniků, jejich hostinských a lahodného moku nám prostě utkví v hlavě vždy víc, než název ulice. Abychom se tedy ve světě nikdy neztratili, pojďme si rozšířit své obzory prostřednictvím sběratelské hry, jejímž úkolem a cílem je, seznamovat nás jak s hospůdkami a širokou škálou nejen českého piva, tak i se zajímavostmi, které by neměly uniknout naší pozornosti.

Turistika s pivním režimem...

Vyhodnocení PL030 Zimního stopařského turnaje v piškvorkách

Dovolte nám v první řadě poděkovat všem účastníkům turnaje v piškvorkách, kteří se rozhodli poměřit své síly v tomto sportu a dorazili poslední čtvrtek do restaurace U Mariánského obrazu na Žižkově na zimní turnaj. Až na místě se ukázalo, že odhodlání některých jedinců si opravdu zaslouží obdiv, protože o piškvorkách slyšeli pouze z doslechu a právě při stopařském turnaji si je zahráli poprvé za svůj život. Na mysli máme především stopařské bárdy Pudla s Ibiškem. U ostatních účastníků jsme již zaznamenali větší či menší přípravu či dokonce dennodenní trénink. Tento trénink se rozhodně vyplatil Mydlimu, který si odnesl první cenu - nové sáně. Mydlimu rovněž patří velký dík za přípravu turnajového pavouka a vyhotovení tabulky. Celý turnaj se nesl v mírně soutěživém duchu a především ve veselé náladě. Velmi příjemným oživením byla i přítomnost mistra Evropy v piškvorkách Miroslava Háši, který nám v úvodu turnaje řekl několik zajímavostí ze světa piškvorek a po jeho ukončení si rovněž každý mohl s úřadujícím týmovým mistrem Evropy poměřit své síly v simultánní hře v tzv. simultánce. Při této hře se ukázalo, že ani naši nejlepší borci, kteří obsadili stupně vítězů (Mydli, Mlejňas a Mára Pivoplaz) zatím o mezinárodních piškvorkových turnajích nemusí uvažovat. Bohužel nikomu ze stopařů se nepodařilo Miroslava Hášu porazit i přesto, že byla vyhlášena 500 korunková odměna za vítězství. Zde bychom rádi vyzdvihli rafinovanost některých jedinců k jejich touze po výhře nad mistrem, ale ani Radlíkův nenápadný dvojitý tah či Rudíkova taktická změna barvy u symbolu kolečka kýžené vítězství nepřinesly. Ovšem víc než vítězství jsme si odnesli především hezký zážitek a rovněž všem účastníkům turnaje budou přičteny korunky do osobních profilů za vyhrané zápasy. Prvním třem budou jako již tradičně jejich vyhrané korunky zdvojnásobeny a zároveň budou připsány i body za umístění na stupních vítězů. Všem medailistům blahopřejeme a všem účastníkům ještě jednou děkujeme za bojovnost a skvělou náladu. Závěrem si dovolujeme upozornit, že ve stopařské galerii si můžete prohlédnout řadu zajímavých fotografií z této akce, které pro nás zaznamenala Maple. Děkujeme.

Stupně vítězů:

  1. místo: Mydli (500 korunek)
  2. místo: Mlejňas (380 korunek)
  3. místo: Mára pivoplaz (280 korunek)

Ostatní stopaři (bez pořadí): Luciferka 87 (180 korunek), Dr.Ječmínek (120 korunek), Maple a Rudík83 (oba 100 korunek), Jajuš, Zuzana, Jarka, Clifford, Psycho131 a limoges (všichni 60 korunek), Ivanka85 (40 korunek), Radlik, ibišek, Pudl a pepin-23 (všichni 20 korunek).

Prvním třem se dle pravidel korunky zdvojnásobí.