Pojďte s námi Pivní stopou...

...ať už šlo o jakoukoli dobu, člověk, potřeboval-li se zorientovat, orientačními body byly vždy hospůdky, hostince, krčmy a obdobná zařízení. Věhlas daných podniků, jejich hostinských a lahodného moku nám prostě utkví v hlavě vždy víc, než název ulice. Abychom se tedy ve světě nikdy neztratili, pojďme si rozšířit své obzory prostřednictvím sběratelské hry, jejímž úkolem a cílem je, seznamovat nás jak s hospůdkami a širokou škálou nejen českého piva, tak i se zajímavostmi, které by neměly uniknout naší pozornosti.

Turistika s pivním režimem...

Nová Pivní stopa...

Málokdo ví, že bitva na Bílé hoře měla svůj prapůvod v Hrobě. V tomto podkrušnohorském městečku, kdysi významném královském hornickém městě, využili protestanti tzv. Rudolfův majestát z roku 1609, který potvrzoval náboženskou svobodu, a hned si v letech 1611-1614 postavili protestantský kostel. Ten byl ale již tři roky po ukončení stavby, v roce 1617, vypálen a srovnán se zemí ozbrojeným oddílem...

více se dočtete v brožurce

Nová Pivní stopa je v pořadí stá sedmdesátá třetí a její název zní Z Hrobu do kláštera, jejími autory jsou ibišek a Zuzana, tak neváhejte a vyrazte na tuto novou Pivní stopu.