Pojďte s námi Pivní stopou...

...ať už šlo o jakoukoli dobu, člověk, potřeboval-li se zorientovat, orientačními body byly vždy hospůdky, hostince, krčmy a obdobná zařízení. Věhlas daných podniků, jejich hostinských a lahodného moku nám prostě utkví v hlavě vždy víc, než název ulice. Abychom se tedy ve světě nikdy neztratili, pojďme si rozšířit své obzory prostřednictvím sběratelské hry, jejímž úkolem a cílem je, seznamovat nás jak s hospůdkami a širokou škálou nejen českého piva, tak i se zajímavostmi, které by neměly uniknout naší pozornosti.

Turistika s pivním režimem...

Nová Pivní stopa...

Děčín byl vždy spojen s námořní plavbou. V 80. letech byla Čs. plavba Labsko-oderská největším středoevropským rejdařstvím, které zaměstnávalo 4 000 lidí. Zhruba 700 čs. lodí z Děčína do Hamburku a zpět přepravovalo až milion tun zboží ročně. Není proto divu, že se v pivovaru v děčínských Podmoklech vařilo od války pivo s názvem Kapitán. V roce 1995 výroba piva ustala a pivovar chátral. V roce 2014...

více se dočtete v brožurce

Nová Pivní stopa je v pořadí stá šedesátá první a její název zní Kapitáne, kam s tou lodí? K Nomádovi!, jejími autory jsou ibišek a Zuzana, tak neváhejte a vyrazte na tuto novou Pivní stopu.