Pojďte s námi Pivní stopou...

...ať už šlo o jakoukoli dobu, člověk, potřeboval-li se zorientovat, orientačními body byly vždy hospůdky, hostince, krčmy a obdobná zařízení. Věhlas daných podniků, jejich hostinských a lahodného moku nám prostě utkví v hlavě vždy víc, než název ulice. Abychom se tedy ve světě nikdy neztratili, pojďme si rozšířit své obzory prostřednictvím sběratelské hry, jejímž úkolem a cílem je, seznamovat nás jak s hospůdkami a širokou škálou nejen českého piva, tak i se zajímavostmi, které by neměly uniknout naší pozornosti.

Turistika s pivním režimem...

Dvacátá sedmá stopařská hospoda

27. stopařská hospoda poslední lednový den v Pivním baru v Blanické měla nečekaně velkou účast. Už v půl šesté seděli v podzemí Psychovi, Pudl s Márou pivoplazem a ibišci. Do šesti dorazili ještě Zuzana s xradkem, Rudik, Maple, Jájuš a Mlejňas, Clifford, Tukky, Tonda Zelený. Je to vůbec možný? A pak ještě v těsném závěsu dorazila Jaruška, Mydli, dr. Ječmínek a novicka Lenka. Nestačila jsem připisovat čísla do klobouku. Setkání oficiálně zahájil Tukky. Nejdůležitější z jeho poselství stopařskému národu bylo, že samostatné stopařské brožurky sice končí, ale nové stopy v téměř nezměněné podobě budou vycházet dál. Hurá!! Taky jsme změnili sponzorství. Namísto gigantické ZOO jsme věnovali vydražené peníze komorní zoologické zahradě Zájezd, jejíhož majitele vybraná suma skutečně potěšila. Takže na 1. máje s Pamětním listem všichni na zájezd do Zájezda.

Poté přednesl ibišek referát o bombardování Prahy 14. února 1945. Téma nebylo náhodné, výročí bombardování se blíží a my jsme se v Pivním baru ocitli téměř v centru nejpostiženější části Prahy. Samotný dům Blanická 28 byl těžce poškozen. Jako poslední na kvíz dorazila Mokosh. Všichni se usilovně snažili zapamatovat počty obětí a poškozených domů, ale kvíz se (kromě vybombardovaného budoucího pivovaru Osseg) náletu vůbec netýkal. Testoval znalost pražských minipivovarů. Aby nebyl zvýhodněn znalec Psycho, losovali si účastníci čísla. Jen pro zajímavost – všichni soutěžili za někoho jiného – jen Jaruška byla za Jarušku a Mydli za Mydliho. Během kvízu dorazil ještě Habakuk a Pepin – takže se nás do doupátka nacpalo celkem 22. Účastníkům se zdál kvíz složitý, pletli si ministerského předsedu Antonína Švehlu s Charlie Chaplinem.

Ale i náhodná volba odpovědí A, B, C nesla své ovoce. Téměř všichni docílili alespoň poloviny možných bodů. Podle očekávání získal nejvíce bodů Psycho – 13 (z možných 17), ale překvapivě stejný počet bodů získal i nám téměř neznámý stopař Mára pivoplaz. Třetí až čtvrté místo získal Clifford a moje jmenovkyně Zuzana. Následoval rozstřel. Jsme unešeni, že v Praze je v současné době 46 minipivovarů, v Praze 1 deset, ale že na Karláku bylo dříve pivovarů dvanáct, tomu se v odhadech nepřiblížil žádný z účastníků rozstřelu. Přitom všechny jsou zobrazeny po stěnách v Karlově sklepě, který je na stopě Pražská čtyřka. Následovalo odtajnění skutečných vítězů. Třetí Zuzka úspěšně bojovala za Luciferku, druhý – rekrut Mára pivoplaz poslušně odevzdal výhru svému ručiteli Pudlovi. A vítěz Psycho dokázal, že my si na Stopě svých nováčků ceníme. První místo a cenu připomínající bombu – pivo z pivovaru Hostivar získala novicka Lenka.

Pak už následovalo společné foto a volná zábava. Ozkoušeli jsme kromě Chotěboru i zbývající speciály a vedli řeči. Poslední, co si z volné diskuse pamatuju bylo: Dycky Most!

Příští hospodu, opět poslední den v měsíci – 28. února si vzal na starost Mydli s Jarouškou. Bude někde u Štrossmayeráku.

Za hojnou účast děkují ibišci